دانشگاه علمی کاربردی سوره اهواز
خاطرات دانشجویان دختر و پسر دانشگاه سوره اهواز 

تعزيه رخدادي بسيار مهم در حوزه مذهب است

 اسماعيل مجللي گفت: تعزيه بيانگر وجهي از تاريخ شيعيان و رخدادي واقعي در حوزه دين و مذهب در جهان است.، «اسماعيل مجللي» کارگردان و پژوهشگر تعزيه در استان مرکزي با بيان اين مطلب گفت: ايران تنها کشور اسلامي است که نمايش تعزيه را به مقياس جهاني خلق کرده و به همين دليل بسياري از نويسندگان و کارگردانان تئاتر در جهان بر گيرايي و تاثير هنر تعزيه در ايران غبطه مي خورند.

اين بازيگر تعزيه ادامه داد: تعزيه خواني بر مردم جامعه هاي سنتي، مذهبي گذشته و گروههاي مذهبي سنت گرا بيش از هر شکل ديگري توانسته بر مناسک و شعاير مذهبي تاثير گذار باشد.

وي تصريح کرد: تعزيه خوانان با به نمايش در آوردن وقايع کربلا احساسات مذهبي و روان جمعي عامه مردم را در برابر رخدادهاي حزن‌آور کربلا بر مي انگيزاند و از اين طريق فلسفه حق جويي و از خود گذشتگي شهيدان حماسه آفزين تاريخ تشيع را همچون انگاره و نمونه برتر در ذهن و خاطر آنان زنده نگه مي دارد.

مجللي در پايان گفت: ايرانيان شيعه در ساختن تعزيه و به نمايش در آوردن وقايع کربلا و مصائب سيدالشهدا و آيين‌هاي ايرانيان قديم و شيوه اجراي مناسک و آيينها و پاره‌اي از عناصر اسطوره‌اي نظير نداشته اند.

اسماعیل مجللی فرمانده وقت پایگاه

مقاومت بسیج دانشگاه سوره اهواز

[ جمعه بیست و پنجم تیر ۱۳۸۹ ] [ 10:34 ] [ غلامرضانجفی سولاری ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام عزیزان
خیلی از دوستان سراغ شما رو از من می گیرند و اطلاعاتی در مورد موفقیت ها و پیشرفتهاتون می خواستند فرصت رو مغتنم شمرده از شما استدعا میکنم حتما سری بزنید و اگه وبلاگ یا ایمیل و آدرس و تلفنی دارید برای همدیگه بنویسید .
مشتاقانه منتظریم